środa, 1 stycznia 2014

Peeling gommage - dla bardzo wymagającej cery

Każda skóra, aby dobrze wyglądać, wymaga stałego złuszczania naskórka. Peelingów jest bardzo wiele, ale czy rzeczywiście wiemy który jest odpowiedni do naszej cery?
Wśród wielu peelingów znajdziemy: peelingi mechaniczne, enzymatyczne i chemiczne. Peelingi mechaniczne na ogół mają postać żelu zawierającego różne drobinki (np. kryształki wosku, pestki moreli, zmikronizowaną krzemionkę itp.), które w czasie pocierania złuszczają martwy naskórek odsłaniając zdrowe warstwy skóry. Jednak stosowanie takiego peelingu na skórze wrażliwej lub naczyniowej może spowodować poważne podrażnienia lub nawet uszkodzenia warstwy lipidowej naskórka. Jeżeli tak się dzieje, to należy zastosować właśnie peeling typu gommage.
Taki peeling nie zawiera drobinek ścierających, w swoim składzie ma enzymy, które powodują naturalne złuszczanie naskórka. Peeling gommage działa podobnie jak gumka ścierająca.

Czym więc różni się gommage od zwykłego peelingu enzymatycznego? Peeling enzymatyczny nakładamy na zwilżoną skórę, czekamy aż wyschnie i zmywamy go letnią wodą. Peeling gommage w kilka minut po nałożeniu lekko przysycha, wówczas masujemy twarz okrężnymi ruchami, ścierając w ten sposób kosmetyk z twarzy pozbywamy się martwego naskórka. Oczywiście resztki (jeśli zostaną na twarzy) zmywamy ciepłą wodą.
Peelingi gommage są delikatniejsze w działaniu niż peelingi enzymatyczne. Nie zawierają np. kwasów, które często mogą wywołać podrażnienia skóry wrażliwej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że pierwsze zastosowanie gommage na ogół nie da zbyt dużych efektów, ale stosowanie tego rodzaju peelingu regularnie (1-2 razy w tygodniu) świetnie oczyści skórę i przywróci jej znakomity, zdrowy wygląd.

Godnym polecenia peelingiem gommage jest austriacki produkt z laboratorium Dr. Temt.


Peeling ten może być stosowany zarówno do twarzy i do ciała. W łagodny sposób usuwa martwe komórki naskórka. Już po pierwszej aplikacji widać efekty w postaci wyrównanego kolorytu, usunięcia drobnych zanieczyszczeń. Pozostawia skórę jedwabiście gładką, super przyjemną w dotyku. Następne aplikacje wzmacniają te efekty. Jeden z lepszych produktów tego typu na rynku.
Zabiegi takie można wykonywać w gabinetach kosmetycznych, lub zakupić mniejsze opakowania (w gabinetach) do stosowania samodzielnie w ramach pielęgnacji domowej.

Peeling ten używam od kilku miesięcy, jest świetnym rozwiązaniem dla skóry nadwrażliwej i naczynkowej, gdzie trzeba bardzo uważać, aby poprzez złuszczanie naskóra nie spowodować pogorszenia jej stanu.

2 komentarze:

  1. Ja używam super delikatnego peelingu Dermiki z serii Hypoalergica. Moja wrażliwa cera zaakceptowała go bez żadnych zastrzeżeń

    OdpowiedzUsuń